Volktek 2004-04-01  SERCO AB
Backa               öka Öka   minska Återställ
2004 OBS!
NXF-705MC 100BASE-TX to 100BASE-FX Converter
()
Ersätts med
NXF-742MC Enhanced 10/100Base-TX to 100BASE-FX Converter
()

ProduktInkl momsArt NRs12_
Volktek, Gigabit interface konverter, multimode SC
för bl.a CISCO
2 041 krGBM-100
VOLKTEK
Volktek, Fiber SC multimode - RS-422/485, 500Kbps 2 291 krIRF-729MC
XXXXX
Volktek, Fiber SC multimode - RS-232, 120Kbps 2 291 krIRF-731MC
L
Volktek, TP(RJ45) till RS-232/422/485, 115,2Kbps 3 541 krIRF-733
XXXXX
Volktek, Fiber SC multmode - RS-232/422/485 115,2k 4 541 krIRF-734MC
XXXXX
Volktek, Fiber SC multimode - TP(RJ45), 1000Mbps 5 291 krNGF-724MC
XXXXX
Volktek, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000Mbps, (30km) 10 291 krNGF-724SC-10
XXXXX
Volktek, Fiber SC multimode - SC singlemode, 1000Mbps 16 541 krNGF-728MCSC
XXXXX
Volktek TP till Fiber ST 10Mbps 1 791 krNWT-707
XXXXX"
Volktek, Fiber ST multimode - TP(RJ45), 10Mbps (full duplex)2 166 krNWT-707MT
Länk
Volktek TP till Fiber SC 10Mbps singelmode (halv duplex , (30km)) 5 291 krNWT-707SC
Länk
Volktek BNC till TP 1 766 krNWT-712
Länk
Volktek TP till Fiber ST 100Mbps multimode 2 166 krNXF-705MT
Länk
Volktek TP till Fiber SC 100Mbps singelmode , (20km)6 541 krNXF-705SC
Länk
Volktek, Fiber SC singlemode - multimode, 100Mbps, (30km)11 541 krNXF-708MCSC-30
Länk
Volktek, chassie för 1st mediakonverter, Både 220VAC & 12VDC 1 616 krNXF-711
Länk
Volktek, chassie för 12st mediakonverterare
220V,3st utbytbara fläktar på baksida, Kan även utrustas med en extra nätdel,19tum racmontage 3U
6 041 kr4 833 krNXF-719
Länk
Volktek, Fiber SC multimode - TP(RJ45), 100Mbps 2 291 krNXF-742MC
Länk
Volktek, Fiber ST multimode - TP(RJ45), 100Mbps 2 541 krNXF-742MT
Länk
.
Volktek, management modul till NMF-736 (passar enbart till NMF-736)3 291 krNMF-735A
Länk
Volktek, Fiber SC multimode - TP(RJ45), 100Mbps (passar enbart till NMF-736)3 291 krNMF-735MC
Länk
Volktek, chassie för 18 mediakonverterare managed 7 291 krNMF-736
Länk

( Utgått ) Utgått/Volktek AUI till BNC NWT-700
( Utgående ) Volktek AUI till TP Eventuellt restlager438 krNWT-701
Länk
( Utgått ) Ersatt av 742MC Volktek TP till Fiber SC 100Mbps multimode NXF-705MC
Länk
( Utgått ) Utgått/Volktek Fiber Multimode - Fiber Singelm NXF-708MCSC
( Utgått ) Utgått/Volktek TP till Fiber SC 100Mbps multimode NXF-725MC
( Utgått ) Utgått/Volktek TP till Fiber ST 100Mbps multimode NXF-725MT

( Utgått ) Volktek TP till Fiber SC 100Mbps multimode
Ersätts med NXF-742MC Enhanced 10/100Base-TX to 100BASE-FX Converte
NXF-705MC
L
linje.gif)
RS-232
IRF-731 - Standard RS-232 to Fiber Converter
NXF-731
L
RS-232
IRF-601 RS-232 to 100Base-FX Device Server
NXF-601
L
RS-232
IRF-602 RS-232 to Fiber Converter
NXF-602
L
linje.gif)
Upp
linje.gif

Till serco startsida
Serco AB . Datorer sedan 1983 . Serco AB . Datorer sedan 1983 . Serco AB . Datorer sedan 1983 . Serco AB . Datorer sedan 1983 .